close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Odprawa rocznaW dniu 15 lutego w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze odbyła się odprawa roczna podsumowująca działalność w 2017 r.

W trakcie odprawy kierownicy poszczególnych pionów służbowych omówili zadania realizowane w 2017 r. przez podległe komórki służbowe oraz planowane przedsięwzięcia na 2018 r.

W roku 2017 jaworscy strażacy uczestniczyli w 1033 interwencjach, z czego 280 razy przy pożarach, 690 razy przy miejscowych zagrożeniach, natomiast 63 zgłoszenia sklasyfikowano jako alarmy fałszywe.

Wśród najważniejszych zadań zrealizowanych w 2017 r. wymienić należy m.in.:

- zakup agregatu prądotwórczego wraz systemem automatycznego załączania gwarantujący niezakłóconą pracę tut. komendy, w tym przede wszystkim Stanowiska Kierowania,

- przygotowanie pomieszczeń pod Salę Edukacyjną „OGNIK”,

- zakup specjalistycznego urządzenia do mycia i suszenia masek aparatów ochrony dróg oddechowych.

Zapewnienie rezerwowego zasilania komendy możliwe było dzięki środkom przekazanym przez fundację KGHM, natomiast przygotowanie pomieszczeń dla OGNIKA, a także zakup myjki wraz suszarką wsparty został przez lokalne samorządy.

W trakcie odprawy Komendant Powiatowy PSP w Jaworze mł. bryg. Waldemar Sarlej przekazał na ręce st. kpt. Daniela Malinowskiego Naczelnika Wydziału Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczego, otrzymany od Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu, dyplom za zajęcie 3 miejsca w województwie dolnośląskim za realizację zadań w zakresie kontrolno- rozpoznawczym.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 

 Odprawa roczna  Odprawa roczna  Odprawa roczna
 Odprawa roczna  Odprawa roczna  Odprawa roczna

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.