close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Tragiczny pożar w JaworzeW dniu 20 lutego, kilka minut po godz. 21 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym przy ul. Grunwaldzkiej w Jaworze.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy OSP z ksrg  z Jawora, Marcinowic, Mściwojowa i Paszowic. Na miejscu okazało się, że pożar powstał w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie do pożaru mieszkania  udały się dwie roty ratownicze zabezpieczone w aparaty ochrony dróg oddechowych wraz z linią gaśniczą w celu przeszukania mieszkania, ewakuacji osób znajdujących się w pomieszczeniach mieszkalnych oraz ugaszenia pożaru. W tym samym czasie podjęto ewakuację pozostałych mieszkańców oraz oddymianie mieszkania. W mieszkaniu objętym pożarem odnaleziono jedną osobę poszkodowaną, którą ewakuowano na klatkę schodową. Po przekazaniu poszkodowanej osoby zespołowi ratownictwa medycznego  obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon kobiety. Z budynku mieszkalnego ewakuowano 12 osób, które przeniosły się do zapasowego miejsca pobytu wyznaczonego przez Burmistrza Miasta Jawora, do chwili zakończenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Po ugaszeniu pożaru, przed zezwoleniem na powrót mieszkańców do mieszkań, dokonano sprawdzenia wszystkich mieszkań przy użyciu mierników wielogazowych. Na miejsce zdarzenia przybył Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze mł. bryg. Arkadiusz Delikatny wraz z Z-cą Dowódcy JRG st. kpt. Tomaszem Kita.

Przyczyny tego zdarzenia ustalane są przez jaworską Policję. Dodatkowo powołany został biegły sądowy z zakresu pożarnictwa.

 

kpt. Łukasz Starowicz

foto: faktyjawor.pl

 

 Tragiczny pożar w Jaworze  Tragiczny pożar w Jaworze  Tragiczny pożar w Jaworze
 Tragiczny pożar w Jaworze  Tragiczny pożar w Jaworze  Tragiczny pożar w Jaworze
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.