close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180303_a4_IMG-20180303-WA0014.jpgW dniu 3 marca kilka minut przed godziną 2 w nocy Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenia o wypadku na autostradzie A4 na pasie w kierunku Wrocławia w okolicach węzła Wądroże Wielkie.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz z lokalnych jednostek OSP z Wądroża Wielkiego, Budziszowa Wielkiego oraz z Granowic. Dodatkowo zadysponowano również zastęp z sąsiedniej JRG z Legnicy. Na miejscu okazało się, że w zdarzeniu brały udział 2 samochody typu bus oraz samochód ciężarowy. Pojazdami podróżowało łącznie 10 osób, z czego w chwili dojazdu służb ratunkowych 4 znajdowały się poza pojazdami, natomiast we wraku pojazdu Ford leżącym na boku w przydrożnym rowie uwięzionych było 6 poszkodowanych.  W pierwszej fazie zdarzenie miało charakter zdarzenia masowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie dokonano stabilizacji wraku pojazdu Ford.  Strażacy prowadzili działania dwutorowo. Z jednej strony udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy a z drugiej, z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych, wykonali dostęp do uwięzionych poszkodowanych. Wszystkie osoby zostały ewakuowane i przekazane przybyłym na miejsce zespołom PRM. Dodatkowo do zdarzenia przybył również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon dwóch osób. Siedem przetransportowanych zostało do szpitali, a jedna osoba odmówiła transportu.

Na miejsce zdarzenia przybył również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze mł. bryg. Arkadiusz Delikatny wraz z oficerem operacyjnym, a także przedstawiciel Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Przyczyny tego tragicznego zdarzenia ustala jaworska Policja i Prokuratura.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 

 Śmiertelny wypadek na autostradzie  Śmiertelny wypadek na autostradzie  Śmiertelny wypadek na autostradzie
 Śmiertelny wypadek na autostradzie  Śmiertelny wypadek na autostradzie  Śmiertelny wypadek na autostradzie
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.