close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180304_cwiczenia_20180301_152539.jpgW dniu 1 marca na zbiorniku wodnym w Mściwojowie jaworscy strażacy doskonalili umiejętności w zakresie ratownictwa wodno-lodowego.

Wykorzystując panujące w ostatnim czasie niskie temperatury, strażacy z JRG Jawor, wspólnie ze strażakami ochotnikami z Jawora i Mściwojowa, doskonalili prowadzenie działań w obrębie akwenów w warunkach zimowych. W ramach ćwiczeń doskonalono umiejętności w zakresie podejmowanie osób tonących z wody, poruszania się po zamarzniętym akwenie oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom w stanie hipotermii. Zwrócono również uwagę na zabezpieczenie logistyczne działań w warunkach zimowych. W tym celu wykorzystano namiot pneumatyczny z nagrzewnicą.

 

kpt. Łukasz Starowicz

foto: dh Tomasz Ślizak

 

 Ćwiczenia na lodzie  Ćwiczenia na lodzie  Ćwiczenia na lodzie
 Ćwiczenia na lodzie  Ćwiczenia na lodzie  Ćwiczenia na lodzie
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.