close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180325_gaz_20180325_122026.jpgW dniu 25 marca około godz. 11:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o wybuchu w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Marcinowice.

Do zdarzenia natychmiast zostały zadysponowane 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor a także zastępy z lokalnych jednostek OSP z Marcinowic i Mściwojowa. Na miejscu okazało się, że w domu jednorodzinnym doszło do wybuchu gazu z butli gazowej propan butan. Równocześnie ze strażakami do zdarzenia dojechał zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego, który zajął się poszkodowanym mężczyzną. Poszkodowany samodzielnie opuścił budynek. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie dokonano przeszukania budynku i sprawdzeniu przy pomocy detektorów wielogazowych ewentualnego zagrożenia wybuchowego. Dodatkowo zabezpieczono lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce zdarzenia przybył również Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej – mł. bryg. Arkadiusz Delikatny.

Dokładne przyczyny tego zdarzenia ustala jaworska Policja. Na miejscu zdarzenia pracował również biegły sądowy z zakresu pożarnictwa.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 

 Wybuch w Marcinowicach  Wybuch w Marcinowicach  Wybuch w Marcinowicach
 Wybuch w Marcinowicach  Wybuch w Marcinowicach  

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.