close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180419_ratusz_IMG-20180419-WA0001.jpgW dniu 19 kwietnia jaworscy strażacy uczestniczyli w ćwiczeniach ewakuacyjnych Urzędu Miejskiego w Jaworze oraz Jaworskiego Ośrodka Kultury.

Zgodnie ze scenariuszem w Teatrze Miejskim doszło do pożaru. Pracownicy ewakuowali się z budynku, jednak po ich przeliczeniu okazało się, że dwie osoby pozostały wewnątrz.

Działania strażaków związane były przede wszystkim z prowadzeniem poszukiwań dwóch zaginionych osób. Równolegle prowadzono akcję gaśniczą. Jedna poszkodowana odnaleziona po stronie JOK-u i ewakuowano ja po klatce schodowej natomiast druga poszkodowana znajdowała się w części ratusza i do jej ewakuacji wykorzystano podnośnik hydrauliczny.

W ćwiczeniach tych uczestniczyły 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z jednostek OSP Jawor i OSP Małuszów, a także zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Przebieg ćwiczeń obserwowało kierownictwo jaworskiej komendy na czele z Komendantem Powiatowym mł. bryg. Waldemarem Sarlejem.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 

 Zadymienie w ratuszu  Zadymienie w ratuszu  Zadymienie w ratuszu
 Zadymienie w ratuszu  Zadymienie w ratuszu  Zadymienie w ratuszu

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.