close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180421_egzamin_IMG_20180421_091543.jpgW Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze zakończyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych.

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników OSP do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo-gaśniczych, w tym nabycie umiejętności do wykonywania podstawowych czynności w ramach zastępu, podczas rzeczywistych akcji. W zajęciach, które realizowane były w dniach od 6 marca do 21 kwietnia br. uczestniczyli druhowie z jednostek OSP z terenu powiatu jaworskiego. Szkolenie przeprowadzone zostało według nowych zasad zatwierdzonych pod koniec 2015 r. przez Komendanta Głównego PSP w Warszawie. Jednym z ważniejszych elementów był test w komorze dymowej przeprowadzony przez Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu.

Dodatkowo przeprowadzono szkolenie w zakresie współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym (część teoretyczna).

Ze zgłoszonych 26 druhów, szkolenie z pozytywnym wynikiem egzaminu końcowego ukończyło 23 strażaków ochotników.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 

 Egzamin  Egzamin  

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.