close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180521_wypadek_IMG_20180521_062006.jpgW dniu 21 maja około godz. 5 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 363 i drogi powiatowej Snowidza-Mściwojów.

Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z lokalnych jednostek OSP z Marcinowic, Mściwojowa i Granowic. Po dojeździe okazało się, że w zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe marki Opel i Audi, które znajdowały się w przydrożnym rowie. Audi podróżował tylko kierowca natomiast Oplem 3 osoby. Wskutek zderzenia doszło do zniekształcenia Opla co uniemożliwiało ewakuacje poszkodowanych podróżujących. Strażacy, z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanych, których następnie ewakuowano i przekazano ratownikom medycznym z pogotowia ratunkowego. Kierowca audi był zaopatrywany przez zespół PRM.

Jeden z poszkodowanych został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala we Wrocławiu, trzej pozostali karetkami do szpitala w Legnicy.

Działania strażaków były prowadzone do godz. 07:00. Przyczyny tego zdarzenia ustala jaworska Policja. Na miejscu zdarzenia pracował również biegły sądowy.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Wypadek przed Luboradzem  Wypadek przed Luboradzem  Wypadek przed Luboradzem

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.