close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180525_slup_IMG-20180525-WA0002.jpgW dniu 25 maja ok. godz. 6:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o pojeździe, który wpadł do zbiornika Słup. Z informacji wynikało, że nie występuje zagrożenie życia ludzi.

Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor wraz z łodzią i dodatkowo, poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Legnicy.

Na miejscu okazało się, że samochód, pozostawiony przez wędkarza, nie miał zaciągniętego hamulca ręcznego i stoczył się do wody. Pojazd znajdował się ok 18 m od brzegu, na głębokości ok 3,5 m.

Działania strażaków i ratowników z grupy nurkowej polegały na lokalizacji pojazdu, a następnie jego wyciągnięciu za pomocą wyciągarki samochodowej na brzeg.

Strażacy swoje działania zakończyli około godz. 9:00.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Samochód w wodzie  Samochód w wodzie  Samochód w wodzie
 Samochód w wodzie  Samochód w wodzie  

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.