close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180609_msciwojow_06.jpgW dniu 9 czerwca około godz. 19 Dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymała zgłoszenie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z którego wynikało, że na zbiorniku wodnym w Mściwojowie doszło przewrócenia się pontonu, na którym przebywało dwóch mężczyzn. Jeden z nich znalazł się pod wodą.

Do zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastępy ratownicze z JRG Jawor wraz z łodzią ratowniczą, a także zastępy z lokalnych jednostek OSP z Mściwojowa, Marcinowic i Jawora. Ponadto zadysponowano oficera operacyjnego. Dodatkowo zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Legnicy.

Na miejscu okazało się, że z nieznanych przyczyn doszło do przewrócenia dmuchanego pontonu, na którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Jeden z nich zdołał dopłynąć do brzegu natomiast drugi znalazł się pod wodą. Działania strażaków polegały na poszukiwaniu mężczyzny. Początkowo przeszukiwano część przybrzeżną, natomiast po dojeździe grupy z Legnicy poszukiwania były prowadzone przez nurka, a w dalszej fazie z wykorzystaniem specjalistycznego sonaru. Mężczyzna został odnaleziony po około dwóch godzinach.

Na miejsce zdarzenia przybył również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze - bryg. Arkadiusz Delikatny.

Niestety, ale obecny na miejscu zdarzenia lekarz z zespołu Państwowego Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon mężczyzny.

Przyczyny zdarzenia ustala jaworska Policja.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

foto: faktyjawor.pl, jawor24h.pl

 

 Utonięcie  Utonięcie  Utonięcie
 Utonięcie  Utonięcie  Utonięcie

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.