close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180625_spotkanie_IMG_20180625_145552.jpgW dniu 25 czerwca w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze odbyło się spotkanie dot. autostrady A4, któremu przewodniczył Pan Paweł Hreniak – Wojewoda Dolnośląski.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.:

·         p. Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury

·         p. Elżbieta Witek – poseł na Sejm

·         Paweł Hreniak – Wojewoda Dolnośląski

·         Jacek Gryga - p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad

·         Lidia Markowska – Dyrektor Oddziału GDDKiA Wrocław

·         nadinspektor Tomasz Trawiński – Dolnośląski Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu

·         st. bryg. Adam Konieczny – Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP we Wrocławiu

·         st. bryg. Marek Kamiński – Zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu

·         mł. bryg. Waldemar Sarlej – Komendant Powiatowy PSP w Jaworze

Na początku spotkania głos zabrała Dyrektor Oddziału GDDKiA Oddział Wrocław, która przedstawiła aktualny stan funkcjonowania autostrady. Następnie omówiła dwa warianty rozwiązania utrudnień komunikacyjnych na odcinku Bielany Wrocławskie – Krzyżowa. Pierwszy to modernizacja istniejącego odcinka z dobudowaniem trzeciego pasa ruchu w każdą stronę, drugi to budowa nowego odcinka autostrady z równoczesnym obniżeniem klasy istniejącej drogi do tzw. drogi głównej ruchu przyspieszonego.

Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej omówił kompetencje Państwowej Straży Pożarnej w zakresie realizowanych działaniach ratowniczo-gaśniczych i przygotowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do działań na drogach. Ponadto zwrócił uwagę na utrudnienia, na jakie strażacy napotykają w czasie działań na autostradzie A4.

Dolnośląski Komendant Wojewódzki Policji zaprezentował dane statystyczne dotyczące zdarzeń występujące na dolnośląskim odcinku autostrady A4.

Andrzej Adamczyk - Minister Infrastruktury zwrócił uwagę na ujęcie w planach finansowych kwestii rozbudowy istniejącej nitki autostrady A4, co umożliwia podjęcie prac planistycznych jej modernizacji.

Pan Wojewoda zakończył spotkanie konkluzją o konieczności prac eksperckich nad przedstawionymi przez panią Dyrektor GDDKiA oddział Wrocław rozwiązaniami.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Spotkanie dot. A4  Spotkanie dot. A4  Spotkanie dot. A4
 Spotkanie dot. A4  Spotkanie dot. A4  Spotkanie dot. A4
More images...

 

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.