close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180629_niedaszow_IMG_20180629_172838.jpgW dniu 29 czerwca o godz. 16:54 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o zderzeniu szynobusu z samochodem osobowym.

Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym, na drodze powiatowej pomiędzy Mściwojowem i Niedaszowem. Zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz OSP Mściwojów, a w gotowości do wyjazdu były zastępy ze Specjalistycznych Grup Ratownictwa Technicznego z Bolesławca i Wrocławia.

Po dojeździe do zdarzenia strażacy zastali szynobus i wrak pojazdu osobowego w odległości ok. 200 metrów od przejazdu kolejowego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie ewakuowano nieprzytomnego kierowcę z auta i przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W swoich działaniach strażacy wykorzystali m.in. defibrylator AED. Po dojeździe ratowników medycznych kontynuowano resuscytację, jednak ostatecznie, obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon kierowcy. W między czasie przeprowadzono rozpoznanie osób podróżujących szynobusem. Nikt z ok. 20 osób podróżujących składem nie wymagał pomocy medycznej. Na miejsce zdarzenia przybyła grupa dochodzeniowo śledcza Policji oraz przedstawiciele Kolei Dolnośląskich.

Strażacy swoje działania zakończyli po godz. 20.00.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Tragedia na przejeździe kolejowym  Tragedia na przejeździe kolejowym  Tragedia na przejeździe kolejowym
 Tragedia na przejeździe kolejowym   

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.