close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180726_pozar_IMG-20180727-WA0006.jpgW dniu 26 lipca po godz. 19.00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o dużym pożarze zboża na pniu w okolicach miejscowości Snowidza.

Do zdarzenia zadysponowanych zostało łącznie 11 zastępów ratowniczych w tym 4 zastępy z JRG Jawor oraz 7 z lokalnych jednostek OSP z Mściwojowa, Marcinowic, Męcinki, Jawora, Granowic oraz 2 zastępy z Paszowic. Dodatkowo na miejsce przybyli strażak wyznaczony do kierowania działaniami oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze bryg. Arkadiusz Delikatny. Działania strażaków polegały na podaniu łącznie 9 prądów gaśniczych wody w natarciu na palące się zboże oraz ściernisko. Prowadzenie działań utrudniała wysoka temperatura oraz silne podmuchy wiatru. Pożar został ugaszony. Ostatecznie w jego wyniku spłonęło ok 15 ha pszenicy i 10 ha ścierniska. Strażacy działania zakończyli po godz. 21:30.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Pożar zboża  Pożar zboża  Pożar zboża

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.