close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180807_pozar_1PGXH0063.jpgW dniu 7 sierpnia o godz. 11:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu w okolicach miejscowości Muchów.

Do zdarzenia zadysponowane zostały 2 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z OSP Męcinka i OSP Paszowice. Na miejscu okazało się, że na drodze leśnej doszło do pożaru pojazdu wykorzystywanego przy wycince drzew. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali prąd piany ciężkiej w natarciu na płonący pojazd. Po ugaszeniu pożaru pojazd przekazano właścicielowi. Na miejsce zdarzenia przybyli również przedstawiciele Nadleśnictwa Jawor.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

foto: legnica.fm

 

 Pożar w lesie  Pożar w lesie  Pożar w lesie

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.