close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180903_ksrg_IMG_20180829_090940_7.jpgW dniach 29-30 sierpnia Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze podpisał trzy ważne porozumienia dot. funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie powiatu jaworskiego.

Podpisane porozumienia dotyczą włączenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do systemu. Nową jednostka w systemie ma zostać OSP Wiadrów. W przypadku jednostek OSP Sady Dolne oraz OSP Jawor podpisane porozumienia mają na celu przedłużenie ich funkcjonowania w strukturach systemu o kolejne pięć lat.

Włączenie do KSRG poprzedzone jest podpisaniem trójstronnych porozumień. Poza Komendantem Powiatowym PSP w Jaworze mł. bryg. Waldemarem Sarlejem oraz Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP  dh Janem Grygorcewiczem porozumienia podpisali:

- p. Jarosław Wroński – Burmistrz Bolkowa oraz dh Jacek Turlejski – Prezes OSP Sady Dolne,

- p. Emilian Bera – Burmistrz Jawor oraz dh Henryk Kędziora – Prezes OSP Jawor,

- p. Sebastian Oszczęda – Wójt gm. Paszowice oraz dh Krystian Rudy – Prezes OSP Wiadrów.

Ostateczną decyzję o włączeniu jednostek do KSRG podejmie Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Przypominamy, że włączenie w struktury KSRG wymaga spełnienia szeregu wymagań zarówno w zakresie przeszkolenia pożarniczego jaki i wyposażenia w sprzęt.  Włączenie do systemu poza ogromnym wyróżnieniem dla jednostki, jest także dużą odpowiedzialnością związaną z koniecznością utrzymania na wysokim poziomie gotowości operacyjnej.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Podpisanie porozumienia  Podpisanie porozumienia  Podpisanie porozumienia
 Podpisanie porozumienia  Podpisanie porozumienia  Podpisanie porozumienia
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.