close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20181116_ognik_DSC_3283.JPGW dniu 16 listopada w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze odbyła się uroczystość otwarcia sali edukacyjnej OGNIK.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół z terenu powiatu jaworskiego, a także komendanci powiatowi i miejscy z powiatów sąsiednich.

W krótkim wystąpieniu Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze mł. bryg. Waldemar Sarlej omówił cel funkcjonowania obiektu podkreślając jego rolę w kształtowaniu prawidłowych zachowań wśród dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Jaworski p. Stanisław Laskowski, Burmistrz Jawora p. Emilian Bera, przedstawiciele gmin Mściwojów oraz Wądroże Wielkie oraz Komendant Powiatowy PSP w Jaworze.

Następnie aktu poświecenia obiektu dokonał kapelan powiatowy strażaków ks. Marek Kluwak.

Ceremonię zwieńczył występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworze.

Ognik powstał dzięki wsparciu finansowemu z budżetu państwa, budżetów samorządów powiatu jaworskiego oraz Nadleśnictwa Jawor. Korzystanie z sali jest bezpłatne.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Otwarcie OGNIKA  Otwarcie OGNIKA  Otwarcie OGNIKA
 Otwarcie OGNIKA  Otwarcie OGNIKA  Otwarcie OGNIKA
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.