close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_20190129_marek_IMG_20190129_075734.jpgW dniu 28 stycznia swoją ostatnią służbę w podziale bojowym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jaworze pełnił dowódca zmiany II asp. Marek Myjak, który z końcem stycznia przechodzi na zaopatrzenie emerytalne.

Ostatnie zdanie służby miało dla Marka wyjątkowy charakter, ponieważ towarzyszyli koleżanki i koledzy z jaworskiej komendy na czele z Komendantem Powiatowym PSP w Jaworze bryg. Waldemarem Sarlejem i Zastępcą Komendanta Powiatowego mł. bryg. Arkadiuszem Delikatnym.

Asp. Marek Myjak służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w roku 1996. Przeszedł przez kolejne stanowiska służbowe w podziale bojowym, aż w roku 2013 został dowódcą zmiany.

W czasie swojej ponad 20 letniej służby został odznaczony m.in.:

- Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”

- Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”

- Srebrną Odznaką „Za zasługi w zwalczaniu powodzi”

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Emerytura Marka  Emerytura Marka  Emerytura Marka
 Emerytura Marka  Emerytura Marka  Emerytura Marka

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.