close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_20190308_wypadek_bolkow_PART_1552047382336.jpegW dniu 8 marca przed godziną 12 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym na drodze krajowej nr 5 w Bolkowie.

Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z lokalnych jednostek OSP z Sadów Dolnych i Starych Rochowic. Dodatkowo do zdarzenia udała się grupa operacyjna na czele z Zastępcą Komendanta Powiatowego bryg. Arkadiuszem Delikatnym.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że doszło do zdarzenia samochodu osobowego z autobusem. Pojazdem osobowym podróżowały dwie osoby, w tym dziecko. Autobusem natomiast podróżowało ok. 30 osób. W chwili dojazdu służb ratunkowych dziecko znajdowało się poza pojazdem. Kierowca „osobówki” znajdował się w pojeździe, był nieprzytomny, a uszkodzone elementy karoserii uniemożliwiały jego ewakuację.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie strażacy z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych, wykonali dostęp do kierowcy, którego ewakuowano z pojazdu. Ratownicy wspólnie z zespołem PRM przez kilkadziesiąt minut prowadzili resuscytację kierowcy. Niestety podjęte działania nie przyniosły oczekiwanych efektów i obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. Pasażerka pojazdu z obrażeniami kończyn, a także jedna osoba z autobusu z obrażeniami głowy, zostali przetransportowani do szpitala.

Przyczyny tego zdarzenia ustala Policja.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

   

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.