close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_20190424_wypadek_IMG-20190424-WA0025.jpgW dniu 24 kwietnia, kilka minut po godzinie 7 rano Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym na 108 km autostrady A4 na pasie w kierunku Zgorzelca.

Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy ratownicze z lokalnych jednostek OSP z Wądroża Wielkiego i Budziszowa Wielkiego. Po dojeździe okazało się, że w zdarzeniu brały udziały trzy samochody ciężarowe. Z uwagi na charakter zdarzenia oraz znaczne uszkodzenia pojazdów zadysponowano dodatkowo Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z Wrocławia. Wspólnie ze strażakami do zdarzenia dojechał zespół PRM.

Kierowca pierwszego z pojazdów nie odniósł żadnych obrażeń. Zespół PRM zajął się dwoma rannymi osobami podróżującymi drugą z ciężarówek. Poszkodowani z tego pojazdu zostali zabrani do szpitala. Działania strażaków ukierunkowane były przede wszystkim na wykonaniu dostępu do kierowcy trzeciego pojazdu. W tym celu koniecznym było wykorzystanie ciężkiego sprzętu ratownictwa technicznego. Po wykonaniu dostępu, mężczyznę ewakuowano z pojazdu i przekazano ratownikom medycznym. Niestety, obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon. Działania strażaków zakończone zostały przed godz. 11.

Ruch w stronę Zgorzelca był całkowicie zablokowany przez kilka godzin.

Przyczyny tego zdarzenia ustala jaworska Policja.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Wypadek na A4  Wypadek na A4  Wypadek na A4
 Wypadek na A4  Wypadek na A4  Wypadek na A4
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.