close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_20190617_interwencje_10.jpegBlisko 30 razy interweniowali przez weekend jaworscy strażacy.

Najwięcej zdarzeń związanych było z usuwaniem skutków silnego wiatru i intensywnych opadów deszczu. Strażacy wypompowywali wodę z piwnic z budynków w Jaworze przy ul. Wrocławskiej, Witosa, Sikorskiego, Starojaworskiej, Dworcowej, Poniatowskiego, Wiejskiej, Przyjaciół Żołnierza, Morcinka, a także w miejscowościach Pawłowice Wielkie, Wierzchosławice, Piotrowice, Pomocne, Męcinka oraz w Bolkowie przy ul. Reymonta. Strażacy usuwali również powalone drzewa w Luboradzu i Mierczycach. W Kaczorowie w wyniku uderzenia pioruna doszło do uszkodzenia dachu na budynku mieszkalnym. Strażacy zabezpieczyli dach przy pomocy plandeki.

W Budziszowie Wielkim w wyniku opadów deszczu doszło do podniesienia się poziomu rzeki Cicha Woda, która wylała na pobliskie gospodarstwa. Strażacy zabezpieczyli budynki workami z piaskiem. Powołano gminny sztab kryzysowy, a na miejsce przybył również Komendant Powiatowy PSP w Jaworze mł. bryg. Waldemar Sarlej. Poziom wody podnosił się do ok. godz. 14 po czym powoli zaczął opadać.

W Jaworze przy ul. Kuzienniczej, najprawdopodobniej w wyniku wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru pomieszczenia biurowego na stacji paliw. W wyniku zdarzenia u dwóch osób doszło do podtrucia dymem i konieczny był ich transport do szpitala.

Z uwagi na dużą ilość zdarzeń JRG Jawor oraz Stanowisko Kierowania KP PSP w Jaworze zostały wzmocnione strażakami pełniącymi dyżur domowy. W działaniach oprócz JRG Jawor uczestniczyli strażacy z jednostek OSP z Jawora, Marcinowic, Budziszowa Wielkiego, Granowic, Mierczyc, Paszowic, Mściwojowa, Bolkowa, Małuszowa, Wierzchosławic, Pomocnego, Męcinki i Przybyłowic.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Interwencje strażaków  Interwencje strażaków  Interwencje strażaków
 Interwencje strażaków  Interwencje strażaków  Interwencje strażaków
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.