close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_20190729_pozar_IMG-20190730-WA0002.jpgW dniu 29 lipca o godz. 21: 40 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Paszowice.

Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Paszowic, Wiadrowa i Jawora. Już w trakcie dojazdu do zdarzenia zadysponowano dodatkowe siły zarówno z terenu powiatu jaworskiego jak i spoza.

Strażacy dojechali do zdarzenia w chwili, kiedy pożarem objęty był cały dach budynku o wymiarach ok. 30 x 10 m. Pożar zagrażał pobliskim budynkom gospodarczym. Początkowo strażacy podali 2 prądy gaśnicze. Po zbudowaniu wydajnego systemu zaopatrzenia wodnego z sieci hydrantowej i pobliskiego stawu podano łącznie 7 prądów gaśniczych. Pożar został ugaszony. Strażacy swoje działania zakończyli przed godz. 1. W działaniach uczestniczyło 17 zastępów ratowniczych i 70 strażaków, w tym Zastępca Komendanta Powiatowego bryg. Arkadiusz Delikatny. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały dach, ciągnik i maszyny rolnicze znajdujące się w budynku.

Do pożaru doszło najprawdopodobniej w wyniku uderzenia pioruna.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Pożar w Paszowicach  Pożar w Paszowicach  Pożar w Paszowicach
 Pożar w Paszowicach  Pożar w Paszowicach  

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.