close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_20190925_wypadek_sichow_IMG-20190925-WA0003.jpgW dniu 25 września przed godz. 10 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem autobusu przewożącego dzieci, do którego doszło w miejscowości Sichów.

Na miejsce zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z jednostek OSP z ternu gminy Męcinka. W zdarzeniu brały udział autobus przewożący dzieci z terenu powiatu złotoryjskiego oraz samochód osobowy. Autobusem podróżowało 25 dzieci, 2 opiekunki i kierowca, natomiast samochodem osobowym tylko kierowca. Do zdarzenia wspólnie z zastępami ratowniczym dotarły zespoły PRM. W wyniku wypadku koniecznym było udzielenie pomocy 3 dzieci. Jedno z nich, w stanie dobrym, zostało przetransportowane do szpitala na dodatkowe badania. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W uzgodnieniu z ratownikami PRM dzieci, które nie odniosły obrażeń zostały przetransportowane na pobliski przystanek autobusowy, gdzie zabezpieczone im komfort termiczny. Dodatkowo odłączono źródła napięcia w pojazdach.

Na miejsce przybył również Wójt Gminy Męcinka, który zaoferował pojazd zastępczy oraz przetransportowanie dzieci do Szkoły Podstawowej w Męcince.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Wypadek w Sichowie  Wypadek w Sichowie  Wypadek w Sichowie
 Wypadek w Sichowie  Wypadek w Sichowie  Wypadek w Sichowie
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.