close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_20191005_zawalony_budynek_IMG-20191007-WA0003.jpgW dniu 5 października przed godz. 17 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze otrzymał zgłoszenie o zawaleniu się budynku gospodarczego przy ul. Mickiewicza w Jaworze.

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz OSP Jawor i OSP Paszowice.

Zawaleniu uległ budynek gospodarczy o wymiarach ok. 30 na 10 m.

Świadkowie zdarzenia wskazali, że najprawdopodobniej nikt nie znajdował się wewnątrz budynku. Aby potwierdzić te informację zadysponowano dodatkowo Jednostkę Ratownictwa Specjalistycznego z Wrocławia z psami ratowniczymi.

Do czasu dojazdu jednostki gruzowisko przeszukano z wykorzystaniem kamer termowizyjnych. Po dojeździe ratowników z Wrocławia miejsce zostało dwukrotnie przeszukane przez psy ratownicze, które nie stwierdziły obecności osób poszkodowanych.

Działania strażaków prowadzone były do godz. 20.

 

st. kpt. Ł. Starowicz

 

 Zawalony budynek w Jaworze  Zawalony budynek w Jaworze  Zawalony budynek w Jaworze
 Zawalony budynek w Jaworze  Zawalony budynek w Jaworze  

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.