close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_20191208_pozar_grzegorzow_IMG-20191209-WA0016.jpgW dniu 8 grudnia kilkanaście minut po godz. 20 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego w miejscowości Grzegorzów.

Do pożaru zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z OSP Marcinowice i OSP Mściwojów, jednak już w trakcie dojazdu dysponowano kolejne siły i środki zarówno z terenu powiatu jak i spoza.

Strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar poddasza. Języki ognia wydobywały się przez dach na zewnątrz. Pożar zagrażał przemieszczeniem na mieszkania na I piętrze i parterze. Pierwszy KDR ustali, że w budynku zamieszkiwały 3 rodziny. Na szczęście mieszkańcy opuścili bezpiecznie budynek.

W celu ugaszenia pożaru strażacy podali 4 prądy wody w natarciu. Zaopatrzenie wodne zorganizowano z wykorzystaniem sieci hydrantowej. Dodatkowo dowożono wodę ze zbiornika w Mściwojowie. W celu dotarcia do ukrytych zarzewi ognia koniecznym było wykonanie prac rozbiórkowych. Dzięki podjętym działaniom uratowano dolne kondygnacje budynku a pożar został ugaszony.

Do miejsca zdarzenia przybyli Z-ca Komendanta Powiatowego bryg. Arkadiusz Delikatny, Dowódca JRG Jawor st. kpt. Tomasz Kita oraz Wójt Gminy Mściwojów p. Mariusz Foryś.

Łącznie w działaniach uczestniczyło 18 zastępów ratowniczych tj. 50 strażaków.

Działania zakończono przed godz. 3.

Przyczyny tego pożaru ustala jaworska Policja.

 

foto: FB jawor998

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Pożar w Grzegorzowie  Pożar w Grzegorzowie  Pożar w Grzegorzowie
 Pożar w Grzegorzowie  Pożar w Grzegorzowie  Pożar w Grzegorzowie
More images...

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.