close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_20191209_wypadek_IMG-20191209-WA0026.jpgW dniu 9 grudnia przed godz. 7 Dyżurny Stanowiska Kierowania jaworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym na 105 km autostrady A4 na pasie w kierunku Zgorzelca.

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z lokalnych jednostek OSP z Wądroża Wielkiego oraz Budziszowa Wielkiego.

Na miejscu okazało się, że doszło do zderzenia busa z samochodem ciężarowym. Pojazdami podróżowało łącznie 9 osób. Kierowca i pasażer busa byli uwięzieni w pojeździe. Wskutek zdarzenia ruch w kierunku granicy państwa został całkowicie zablokowany.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osób poszkodowanych. Po tym podróżni zostali ewakuowani i przekazaniu zespołom ZRM. Łącznie w zdarzeniu poszkodowanych zostało 7 osób, które z niegroźnymi obrażeniami zostali zabrani do szpitala na obserwację.

Działania zakończono przed godz. 7.

 

foto: FB jawor998

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Wypadek na A4  Wypadek na A4  Wypadek na A4
 Wypadek na A4  Wypadek na A4  Wypadek na A4

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.