close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_20200103_pozary_sadzy_IMG-20200103-WA0006.jpgW dniu 3 stycznia ok godz. 14 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze otrzymał zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Limanowskiego w Jaworze.

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastęp z OSP Jawor.

W tym samym czasie Dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolejnym pożarze sadzy w budynku Kondratowie. Tam w działaniach brały udział zastępy z JRG Jawor, JRG Złotoryja, OSP Pomocne oraz OSP Męcinka.

Do kolejnego pożaru sadzy doszło w dniu 4 stycznia przed godz. 22 w budynku mieszkalnym w Męcince. Na miejscu pracowali strażacy z JRG Jawor, OSP Męcinka, OSP Małuszów, OSP Pomocne oraz OSP Przybyłowice.

W związku z trwającym sezonem grzewczym przypominamy o okresowym, obowiązkowym czyszczeniu przewodów kominowych.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu do wyposażania swoich domów i mieszkań w czujki tlenku węgla i dymu.

 

foto: jawor998, KP PSP Jawor

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Pożary sadzy  Pożary sadzy  Pożary sadzy
 Pożary sadzy  Pożary sadzy  Pożary sadzy
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.