close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_20200106_pozar_chelmiec_IMG-20200108-WA0000.jpgW dniu 6 stycznia przed godz. 17 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Chełmiec.

Do zdarzenia w pierwszej fazie zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z jednostek OSP z terenu gminy Męcinka. Już w trakcie dojazdu dysponowano kolejne siły, w tym dodatkowy samochód drabinę z JRG Złotoryja.

Strażacy zastali pożar rozwinięty. Języki ognia wychodziły na dach budynku. Mieszkanka opuściła dom przed przybyciem służb ratunkowych. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podali 4 prądy wody w natarciu. Jednocześnie prowadzono oddymianie. Zaopatrzenie wodne zorganizowano w oparciu o pobliski staw i rzekę. Pożar został ugaszony. W jego wyniku spłonęła klatka schodowa, dach oraz część wyposażenia pomieszczeń. Łącznie w działaniach uczestniczyło 11 zastępów, 34 strażaków.

Na miejsce zdarzenia przybyli Zastępca Komendanta Powiatowego bryg. Arkadiusz Delikatny oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Męcince na czele z Wójtem Gminy p. Mirosławem Brzozowskim.

Przyczyny zdarzenia ustala jaworska Policja.

 

foto: jawro998

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Pożar Chełmiec  Pożar Chełmiec  Pożar Chełmiec
 Pożar Chełmiec  Pożar Chełmiec  

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.