close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_20200223_silne_wiatry_2.jpgOd niedzieli (23.02) odnotowaliśmy 12 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.

Zdarzenia dotyczyły przede wszystkim usuwania powalonych drzew. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Piotrowice, gdzie na jadący samochód osobowy spadło przydrożne drzewo. Kierujący opuścił pojazd samodzielnie jednak konieczne było przewiezienie go do szpitala przez zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Ponadto strażacy z komendy powiatowej oraz druhowie z jednostek OSP z terenu powiatu interweniowali w miejscowościach: Mysłów, Piotrowice, Luboradz, Nowa Wieś Mała, Kaczorów, Gorzanowice, Kondratów. W Jaworze przy ul. Limanowskiego uszkodzona została wiata śmietnikowa, natomiast przy ul. 1 Maja naderwana została blacha na jednym z budynków mieszkalnych.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

foto: jawor24h.pl, Jawor 998 (facebook)

 

 Silne wiatry  Silne wiatry  Silne wiatry

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.