close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_20200322_zamek_5.jpgW dniu 22 marca. ok. godz. 20:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania tut. komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze w kompleksie budynków przy jaworskim zamku.

Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z jednostek OSP z Jawora, Paszowic, Męcinki i Mściwojowa. Strażacy zastali pożar w pełni rozwinięty. Płomienie wychodziły przez okna na zewnątrz budynku. Paliły się pomieszczenia na parterze i I piętrze w części o charakterze gospodarczo-magazynowej, gdzie zgromadzone były części samochodowe, w tym elementy tapicerki. Istniało podejrzenie, że w środku znajdować się mogą osoby poszkodowane.

Strażacy zabezpieczeni w aparaty ODO przeszukali cały budynek. Jednocześnie prowadzono działania gaśnicze i oddymianie budynku. Na szczęście nikogo nie odnaleziono. Dzięki sprawnie poprowadzonym działaniom pożar został szybko zlokalizowany jednak sporo czasu zajęło jego dogaszanie. W celu dotarcia do ukrytych ognisk pożaru koniecznym było wykonanie prac rozbiórkowych. Pożar został ugaszony. Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Powiatowego bryg. Arkadiusz Delikatny.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

foto: regionfan.pl

 

mt_galley: Nocny pożar

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.