close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_20200403_pawlowice_pozar_pawłowice-14.jpgW dniu 3 kwietnia o godz. 13:00 Dyżurny Stanowiska Kierowania jaworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze komina i części dachu w budynku mieszkalnym w miejscowości Pawłowice Wielkie.

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor, JRG Legnica oraz zastępy z lokalnych jednostek OSP, zarówno z powiatu jaworskiego i legnickiego.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że pali się przewód kominowy, część dachu i pomieszczenie na poddaszu. Mieszkańcy podjęli nieskuteczną próbę gaszenia pożaru. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podali 1 prąd wody w natarciu. Dzięki sprawnym działaniom pożar został szybko zlokalizowany i następnie dogaszony. Strażacy sprawdzili przewód kominowy z wykorzystaniem kamery termowizyjnej, a cały obiekt przy pomocy mierników wielogazowych. W obu przypadkach nie stwierdzono zagrożenia. Ponadto strażacy zabezpieczyli uszkodzony dach przy użyciu plandek. Na szczęście żadne z mieszkańców nie został poszkodowany.

Na miejsce zdarzenia przybyli oficer operacyjny kpt. Andrzej Mitek oraz Wójt Gminy Wądroże Wielkie p. Elżbieta Jedlecka.

 

foto: regionfan.pl

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Pożar w Pawłowicach  Pożar w Pawłowicach  Pożar w Pawłowicach

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.