close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 • powiększenie czcionki
 • powiększenie strony
 • prosta czcionka
 • kontrast
 • duży kursor
 • ustawienia domyślne

Bieg w RakoniewicachW dniu 6 października 2013 r. w Rakoniewicach odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu na 10 km, które zakończyły klasyfikację generalną biegów zaliczanych do „Pucharu Polski w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP – 2013 r.”

Tym razem Mistrzostwa Polski Strażaków rozgrywane były w ramach biegu „III Dychy Drzymały”, który jak co roku cieszył się olbrzymią popularnością wśród biegaczy. Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie 1000 zawodników oraz 225 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Udział w tych zawodach wzięła także reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze w składzie: ogn. Łukasz Fuławka, ogn. Dariusz Serafin oraz str. Mateusz Bober. Dystans 10 km z czasem 36 min 45 sek. najszybciej z nich pokonał Łukasz Fuławka, który uplasował się na 23 miejscu wśród strażaków oraz 51 miejscu w klasyfikacji ogólnej. Miłą niespodziankę sprawił Mateusz Bober, który z czasem 40 min. 22 sek. zdobył 66 lokatę wśród strażaków i 175 wśród pozostałych uczestników biegu. Pobiegł on zdecydowanie szybciej przed będącym w słabszej dyspozycji Dariuszem Serafinem, który na pokonanie dystansu 10 km potrzebował 41 min i 15 sek. Ostatecznie zajął on 78 miejsce w punktacji funkcjonariuszy i 196 wśród pozostałych biegaczy. Dodać należy, że funkcjonariusze z KP PSP w Jaworze reprezentowali również Dolnośląską Komendę Wojewódzką PSP we Wrocławiu w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski Strażaków. Punktowano w niej pięciu najszybszych strażaków z danego województwa. Łukasz Fuławka osiągnął drugi wynik jako dolnośląski strażak za zwycięzcą i zdobywcą Mistrzostwa Polski – Maciejem Dawidziukiem. Ostatecznie reprezentacja województwa dolnośląskiego zdobyła 6 miejsce w drużynowej klasyfikacji Mistrzostw Polski. Strażakom z Jawora gratulujemy udanego startu i zdobywania doświadczenia na trasach biegowych zwłaszcza D. Serafinowi i M. Boberowi.

 • Klasyfikacji open wszystkich uczestników III Dychy Drzymały

http://www.online.datasport.pl/results1018/wyniki/01_10KM_OPEN.pdf

 • Klasyfikacja ogólna MP Strażaków

http://www.online.datasport.pl/results1018/wyniki/06_PSP.pdf

 •  Klasyfikacja drużynowa MP Strażaków:

http://www.online.datasport.pl/results1018/wyniki/08_DRUZYNY_PSP.pdf

 

Zdjęcia z: www.maratonypolskie.pl

 Bieg w Rakoniewicach Bieg w Rakoniewicach Bieg w Rakoniewicach
 Bieg w Rakoniewicach Bieg w Rakoniewicach Bieg w Rakoniewicach
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.