close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Nocne ćwiczeniaW godzinach wieczornych 24 października br. w wyniku prowadzenia prac spawalniczych doszło do zapalenia się jednego z urządzeń technologicznych w ciepłowni Fortum w Jaworze przy ul. Kuzienniczej.

W wyniku zdarzenia poszkodowany został jeden z pracowników nocnej zmiany. W hali na terenie, której doszło do zdarzenia powstało silne zadymienie a ogień swoim zasięgiem objął  taśmociąg i maszynownię. Do działań zostały skierowane dwa zastępy ratownicze z tut. komendy. Po dotarciu na miejsce strażacy przystąpili do przeszukania wnętrza hali pod kątem lokalizacji obecności osoby poszkodowanej. Prowadząc rozpoznanie równocześnie prowadzone były działania gaśnicze i oddymiające. Zastęp realizujący zadanie poszukiwania osoby poszkodowanej szybko dokonał ustalenia miejsca jej lokalizacji i podjął czynności związane z ewakuacją ze strefy zagrożenia. Działania ratownicze, które tym razem były realizowane zgodnie z zaplanowanym scenariuszem ćwiczeń nocnych pozwoliły na doskonalenie technik ratowniczych strażakom z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej jaworskiej komendy. Za pomoc w organizacji ćwiczeń  i udostępnienie obiektu tut. Komenda pragnie podziękować Panu Kierownikowi - Andrzejowi Piwko i Panu Wiktorowi Łyszczykowi.

 Nocne ćwiczenia  Nocne ćwiczenia  Nocne ćwiczenia
 Nocne ćwiczenia  Nocne ćwiczenia  Nocne ćwiczenia
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.