• prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Bieg Strażacki im. Adriana Kotkowskiego ' 2014Pierwszego czerwca 2014 r. w Jaworze odbył się po raz siódmy Bieg Strażacki im. Adriana Kotkowskiego w ramach jubileuszowego XX Półmaratonu Jaworskiego o Puchar Burmistrza Jawora. Bieg rozgrywany jest dla zachowania pamięci o zmarłym funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Jaworze - Adrianie Kotkowskim.

Już po raz trzeci Bieg Strażacki jest klasyfikowany w „Centralnym Kalendarzu Imprez Sportowych Państwowej Straży Pożarnej na rok 2014” oraz jest jednym  z pięciu biegów w Polsce zaliczanych do ogólnej klasyfikacji „Pucharu Polski w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – 2014 r.”

Z każdym rokiem przybywa uczestników biegu zarówno wśród strażaków jak i osób cywilnych. W tegorocznej edycji biegu wzięło udział 189 osób w tym 46 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. To właśnie strażacy zdominowali klasyfikację ogólną biegu. Pierwsza dwudziestka zawodników, która ukończyła bieg liczyła aż 15 funkcjonariuszy PSP.

Podobnie jak w roku ubiegłym, tegoroczne zmagania wygrał Damian Pieterczyk (KP PSP Kętrzyn/SKLEPBIEGOWY.COM) przed Kamilem Makoś (10 BKPANC) oraz Markiem Książek (KP PSP Otwock). Należy dodać, że czwartym zawodnikiem, który najszybciej pokonał trasę był również strażak z KM PSP Jelenia Góra – Maciej Dawidziuk.

Bieg Strażacki im. Adriana Kotkowskiego klasyfikowany był w kategorii generalnej kobiet oraz trzech kategoriach wiekowych mężczyzn. Klasyfikację kobiet wygrała Ilona Cytawa (KP PSP Wołów) przed Barbarą Babuśką (KW PSP Wrocław) oraz Ewą Łabuz (KW PSP Wrocław).

W kategorii wiekowej mężczyzn do 29 lat zwyciężył Łukasz Świesiulski (KP PSP Gawrolin) przed Piotrem Kleczajem (KM PSP Wrocław) oraz Zbigniewem Kujawa (KW PSP Toruń).

W kategorii wiekowej mężczyzn 30 – 39 lat najlepszy okazał się Damian Pieterczyk (KP PSP Kętrzyn/SKLEPBIEGOWY.COM), drugi był Marek Książek (KP PSP Otwock) a trzeci Dariusz Szrama (KP PSP Oborniki).

Natomiast w kategorii wiekowej mężczyzn powyżej 40 lat równych sobie nie miał Marek Szremski (KM PSP Słupsk), który ukończył bieg przed Andrzejem Maurem (KM PSP Gdynia) i Jarosławem Latuszkiem (KP PSP Gawrolin).

W tegorocznej edycji Biegu Strażackiego udział w nim wzięło aż czterech funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej PSP w Jaworze. Łukasz Fuławka zajął 20 miejsce w klasyfikacji open (9 miejsce w kategorii 30 - 39 lat strażaków), Michał Molenda został sklasyfikowany na 37 pozycji (6 miejsce w klasyfikacji 20 - 29 lat strażaków), Mateusz Bober był 41 (7 miejsce w klasyfikacji 20 - 29 lat strażaków) oraz debiutant na dystansie półmaratonu Łukasz Gruner, który ukończył bieg na 123 miejscu (8 miejsce wśród strażaków 20 - 29 lat).

Wszystkich uczestników Biegu Strażackiego im. Adriana Kotkowskiego nagradzali  Andrzej Kotkowski – ojciec Adrian Kotkowskiego, zastępca dowódcy JRG w Jaworze kpt. Tomasz Kita, prezes TKKF "Jaworzanie" Jan Czekiel oraz Burmistrz Jawora Artur Urbański.

Bieg Strażacki odbywa się dzięki dużemu wsparciu firmy HYŻYŃSKI Sp. z o.o. PHU w Bolkowie oraz pana Andrzeja Kotkowskiego, bez których nie zyskałby tak doskonałej oprawy i wielu cennych nagród dla funkcjonariuszy PSP.

Po raz kolejny słowa podziękowania należą się funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej PSP w Jaworze, na których pomoc zawsze można liczyć podczas przygotowywania zawodów oraz druhów z OSP Jawor, którzy zabezpieczali trasę biegu.