close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Pożar w JaworzeW dniu 19.03.2013 r. tuż po godzinie 7.00 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Reja w Jaworze.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy ratownicze z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Jaworze oraz jeden z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Po przybyciu do miejsca zdarzenia pierwszych sił ratowniczych okazało się, że z okien mieszkania zlokalizowanego na drugim piętrze przez otwarte okno wydobywa się gęsty dym. W związku z informacją o możliwości przebywania w mieszkaniu lokatora podjęto działania zmierzające do jego odnalezienia. Ratownicy wyposażeniu w sprzęt ochrony dróg oddechowych po wyważeniu drzwi dostali się do mieszkania gdzie zlokalizowano poszkodowaną osobę, która natychmiast została ewakuowana ze strefy zagrożenia i przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W miedzy czasie prowadzone były działania związane z przeszukiwaniem pozostałej części mieszkania, w którym doszło do zdarzenia, innych mieszkań w obrębie klatki schodowej oraz likwidacją źródeł ognia.

 Pożar w Jaworze  Pożar w Jaworze  Pożar w Jaworze

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.