close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Pożar w Sadach GórnychPrzez całą noc z 07.05 na 08.05.2013 r. zastępy ratownicze Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu jaworskiego wspierane siłami PSP z powiatu świdnickiego zmagały się z bardzo dużym pożarem do jakiego doszło w miejscowości Sady Górne, gm. Bolków.

 

Z nieustalonej przyczyny doszło tam do zapalenia magazynowanej na powierzchni 1400 m2 słomy oraz siana. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych sił ratowniczych ogień obejmował całą kubaturę płodów rolnych składowanych pod zadaszeniem. Podjęte zostały działania zmierzające do ograniczenia niekontrolowanego rozprzestrzenienia się tego zdarzenia oraz miejscowego gaszenia ognia. Jednocześnie zapewnione przez właściciela składowiska ładowarki wywoziły pozostałości spalonej słomy oraz siana. W wyniku pożaru spaleniu uległo blisko 14000 m3 składowanych płodów rolnych oraz zniszczeniu uległo pokrycie dachowe. W działaniach ratowniczych udział brało 13 zastępów ratowniczych z jednostek Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

 Pożar w Sadach Górnych  Pożar w Sadach Górnych  Pożar w Sadach Górnych
 Pożar w Sadach Górnych  Pożar w Sadach Górnych  Pożar w Sadach Górnych

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.